دانشجویان عزیز متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاههای اروپایی باید چند نکته را مد نظر داشته باشید که با در نظر گرفتن این موارد و نکاتی که مد نظر خودتان هست می توانید برای آینده تحصیلی خود تصمیم مناسب را اتخاذ نمائید.

اولین مورد برای دانشجوهای ایرانی و شاید مهمترین مسئله تحصیل رایگان است. شما باید توچه داشته باشید که تحصیل در کشورهای اروپایی به دو صورت رایگان و همراه با پرداخت با شهریه می باشد. لذا اولویت انتخاب خود را بر روی کشورهای با امکان تحصیل رایگان قرار دهید. در این مورد چند کشور هدف را می توانید در نظر داشته باشد که این کشورها شامل آلمان، اتریش، نروژ، فرانسه و ایتالیا می باشند.

موضوع دوم به این اختصاص پیدا می کند که چگونه در کنار تحصیل رایگان می توانید بورس و یا اسکولارشیپ را داشته باشد که در این مورد با توجه به اینکه امکان بورس دانشگاهی در مقطع لیسانس به ندرت اتفاق می افتد لذا نباید به دنبال بورس دانشگاهی باشید. از بین کشورهایی که در بالا برای تحصیل رایگان ذکر کردیم تنها کشور ایتالیا است که به شما این امکان را می دهد که علاوه بر تحصیل رایگان امکان برخورداری از بورسیه را داشته باشد که این بورسیه تحت عنوان بورس استانی و بدون در نظر گرفتن مدارک علمی و سابقه علمی دانشجو و تنها با ارایه مدارک مالی سرپرست، به دانشجویان تعلق میگیرد.

موضوع بعدی هم واقع گرایی و انتخاب درست مسیر هست که با توجه به شرایط اختصاصی هر دانشجو کشوری می تواند بهترین انتخاب او باشد که زودتر شخص را به هدف نهایی خودش برساند، که در این مورد با توجه به شرایط اختصاصی هر دانشجو سعی می شود مشاوره تخصصی لازم به دانشجو ارائه شود.

مسئله آخر که مشکل اکثر دانشجویان ایرانی در ابتدای کار است مربوط به نداشتن مدرک زبان انگلیسی می باشد که برای اپلای در اکثر کشورها یکی از مدارک مورد نیاز است اما باید به اطلاع این عزیزان برسانیم که در مواردی که دانشجو از لحاظ علمی در سطح مطلوبی از نظر دانشگاه باشد به دانشجو فرصت داده می شود که در زمان تعیین شده مدرک زبان مورد نظر دانشگاه را برایشان ارسال کند. اما شاید نکته مهمتر این است که از میان کشورهای بالا باز این کشور ایتالیا هست که دانشگاههای آن حتی بدون مدرک زبان اقدام به جذب دانشجو می کنند و لذا عزیزانی که مدرک زبان در ابتدای کار را در میان مدارک خود ندارند می توانند ایتالیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. لذا با در نظر گرفتن موارد بالا امیدواریم که با آگاهی کامل پا به مسیر تحصیلی آینده خودتان بگزارید.

برای مشاوره تخصصی می توانید از صفحه اصلی سایت، فرم مشاوره رایگان را دانلود کرده و بعد از مطالعه کامل و پر کردن اطلاعات مورد نیاز، مشاوره تخصصی ما را همراه خود داشته باشید.