کشور آلمان همواره به دلیل شرایط اقتصادی قوی و پایداری که داشته، گزینه خیلی مناسبی برای اکثر ایرانیان چه از لحاظ مقصدی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی و چه اقدام برای کاری مناسب با حقوق و مزایای بالا بوده است. به طوریکه امروزه بیشتر عزیزان ایرانی تمایل به ورود به دانشگاهها یا بازار کاری این کشور را دارند. در طرف مقابل هم کشور آلمان به دلیل نیاز شدیدی که در زمینه جذب نیروهای ماهرخارجی در بین مشاغل خود احساس می کند، همه ساله در صدد جبران این خلا بوده و ایرانیان هم سهم بالایی از این نیروهای متخصص مورد نیاز این کشور را تشکبل می داده اند.
اما در بین تمامی مشاغل مورد نیاز درکشور آلمان، در حال حاضر پرستاری یکی از مشاغلی است که این کشور به دلیل افزایش میانگین سنی مردم خود دچار کمبود نیروی شدیدی در این زمینه شده است. از این رو سیاست های مهاجرتی این کشور زمینه مهاجرت پرستاران زیادی را به این کشور فراهم نموده است و لذا ویزای کار پرستاری آلمان متقاضیان زیادی پیدا کرده است. بنابراین افرادی که دارای حدقل مدرک کارشناسی پرستاری و رشته های مرتبط و همینطور حداقل 3 سال تجربه کار بیمارستانی و یا درمانی را دارند، میتوانند برای ویزای کار پرستاری با حقوق 2 تا 3 هزار یورو با شرایط اقامتی مناسب اقدام کنند.
دانش آموختگان رشته های زیر به شرط دارا بودن سابقه سه ساله بیمارستانی و درمانی میتوانند برای ویزای کار پرستاری در آلمان درخواست دهند :
1- پرستار عمومی
2- پیراپزشکی (مامایی و …)
3- مراقبت و نگهداری از سالمندان و کودکان
4- پرستاران بخش های تخصصی و فوق تخصصی
شرايط لازم متقاضیان:
همانطور که در بالا ذکر شد، متقاضیان بايد داراي حداقل ٣ سال سابقه ي كار باشند و سن آنها هم زير ٤٥ سال باشد. مدرك تحصيلي متقاضیان بايد در ابتدا مورد ارزشيابي قرار بگيرد تا صلاحيت آنها براي كار در اين رشته مورد تاييد قرار بگيرد. متقاضیان ممكن است با توجه به ريز نمرات و سابقه ي كاري متقاضیان مجبور به گذراندن دوره هاي تطبيقي و آموزشي جهت آشنايي بيشتر با رشته ي مربوطه، فضای کاری در آلمان و فرهنگ و زبان مردم این کشور باشند و پس از اتمام این دوره ها، متقاضی به طور کامل آماده کار در این رشته در آلمان می باشد. اما مدرك زبانی که متقاضیان پرستاری به آن نياز دارند، مدرک B1 زبان آلماني است ولی باید دقت شود که ارائه ي مدرك زبان آلمانی در زمان درخواست براي پذيرش كاري ضروری نیست و از آنجایی که از شروع زمان اقدام براي پذيرش كاري متقاضیان پرستاری و بررسی اولیه مدارک آنها تا دریافت نامه پذیرش کاری حدودا ٦ ماه زمان لازم است بنابراین متقاضیان عزیز فرصت کافی را برای اخذ مدرك B1 زبان آلماني را دارا خواهند بود.
متقاضیان عزیز در صورتی که تمایل دارید شرایط شما برای اخذ ویزای کار پرستاری آلمان توسط تیم ایزی استادی بررسی شود، لطفا فرم ارزیابی مخصوص ویزای کار پرستاری ما را تکمیل نموده و برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما شرایط شما را بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.