در مقطع دکتری شاید کار به مراتب سخت تر از دو مقطع قبلی یعنی کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد چون در اینجا یک رقابت کامل بین داوطلبان صورت می گیرد که هر کدام از آنها با یک سابقه علمی منحصر به فرد وارد رقابت علمی با بقیه داوطلبان می شود و در نهایت از بین همه آنها کسی که بالاترین نمره را از لحاظ نمره بندی علمی به خودش اختصاص داده باشد در آن رشته پذیرفته می شود. نمره بندی علمی دانشجویان براساس نمرات و معدل، سی وی، نمره زبان و پروپوزال صورت می گیرد. لذا توصیه ما به این عزیزان این است که با مدارک کامل و قوی برای مقطع دکتری اقدام نمائید زیرا هر گونه نقصی در مدارک باعث پیشی گرفتن رقبای شما در تصاحب جایگاه موردنظر می شود.

موضوع دوم که شاید سوال خیلی از این عزیزان باشد به این بر می گردد که مستر مجدد میتواند انتخاب مناسبی باشد یا اقدام مستقیم برای دکترا؟ در اینجا برای هر داوطلبی با توجه به شرایط خاص آن شخص می توان نظر داد و بهتر این است که دانشجویان متقاضی با مشورت و آگاهی کامل اقدام به اخذ تصمیم مناسب نمایند.

برای مشاوره تخصصی می توانید از صفحه اصلی سایت، فرم مشاوره رایگان را دانلود کرده و بعد از مطالعه کامل و پر کردن اطلاعات مورد نیاز، مشاوره تخصصی ما را همراه خود داشته باشید.